Rozmiar tekstu
 

Wyszukiwanie ...

Przegląd artykułów Gmina

Firma CARO Sp.K. z siedzibą w Zielonej Górze, która na terenie naszej gminy produkuje wyroby z drewna, została wyróżniona w prestiżowym rankingu Diamenty Miesięcznika FORBES 2022 w kategorii firm o poziomie przychodów 5 - 50 mln zł w województwie lubuskim!
 
Firma CARO Sp.K. zajęła w tym rankingu 25 miejsce w regionie i 1106 miejsce w kraju. W 2020 r. osiągnęła zysk neto w wysokości 1 620 000 zł.
 
Statuetkę i wyróżnienie na gali zorganizowanej 12 maja w Poznaniu odebrała COO firmy - Pani Marta Naranowicz.
Na ręce Wspólników składamy serdeczne gratulacje i życzenia pomyslności w dalszym rozwijaniu firmy!
 
✅ Diamenty Miesięcznika FORBES - to jeden z najbardziej prestiżowych rankingów prowadzonych wśród polskich firm prywatnych.
✅ Lista Diamentów Forbesa opracowywana jest na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm, uwzględniającej zarówno wyniki finansowe jak i wartość ich majątku. Metoda ta umożliwia zmierzenie potencjału przedsiębiorstw, przy uwzględnieniu wielkości realizowanych inwestycji oraz zdolności do powiększania sprzedaży i zysków.
✅ Aby znaleźć się wśród firm uwzględnionych w rankingu „Diamenty Forbesa” wystarczy, aby firma w terminie złożyła do KRS sprawozdanie finansowe za ostatni rok obrachunkowy lub opublikowała je w Monitorze Polskim B.
Wywiadownia Bisnode Polska zbiera dane o podmiotach gospodarczych, które złożyły w terminie raporty do Krajowego Rejestru Sądowego. Z rankingu eliminowane są przedsiębiorstwa znajdujące się w upadłości lub likwidacji.
✅ Województwo lubuskie ze 153 Diamentami zajmuje 14. miejsce wśród regionów, liczba Diamentów na 100 tys. mieszkańców plasuje je na dziewiątej pozycji.
Mocną stroną naszego regionu są firmy przemysłowe związane z lasami oraz drewnem, motoryzacyjne i elektroniczne, a także budowlane.
✅ W województwie lubuskim w 2020 roku było zarejestrowanych blisko 121 tys. firm, co stanowi 2,6 proc. polskich spółek. Powstało 8,85 tys. nowych podmiotów. W regionie na 10 tys. mieszkańców działa 5,4 firm z kapitałem zagranicznym.